Výsledky šachového turnaje

Dnes jste se mohli stát svědky již druhého šachového turnaje na naší škole, který pořádal vedoucí šachového kroužku a velký hráč Pavel Šauer za pomoci Pavla Housky a šachistů z prvního ročníku.

Zúčastnilo se celkem 38 hráčů, kteří se úderem 9. hodiny přivalili do přednáškového sálu jak velká voda :) Jelikož šachový program Swiss manager, který měl řídit turnaj nám odmítl poslušnost, hrálo se na 6 skupin po 6-7 hráčích. Z každé skupiny postupovali 2 do čtvrtfinále.

Někteří turnaj vzdali již po několika partiích a odešli, což značně napomohlo jejich protihráčům, kteří díky této kontumaci získali automaticky bod. Ostatní svědomitě seděli u svých šachovnic a snažili se podat co nejlepší výkon. Bylo se nač koukat a i člověk, který ví o šachu jen to, že se jedná o nějakou "stolní hru" by se určitě nenudil. Měli jsme možnost vidět bleskové hry, které končili matem či dlouhé hry, kolem kterých se dalo napětí ve vzduchu krájet.

Do čtvrtfinále se dostala tato 12 nejlepších hráčů, kteří spolu dále hráli jednu partii v tomto pořadí (podtržení se dostali do semifinále, kde spolu hráli 1. dva, 2. dva a 3.dva)

Belec - Bohdal

Pahorecký - Bicek

Dekret - Fiala

Šauer - Vorel

Hlavačka - Schötterl

Jedlička - Herman

Ve finále se již nic zvláštního nedělo a  předpovědi vyřazených hráčů o vítězi se téměř vyplnili. První místo obsadil Pavel Šauer (III.) , na druhém se umístil Jiří Pahorecký (I.) a na třetím místě Jan Schötterl (I.)

Vítězům blahopřejeme a poraženým děkujeme za účast.

pozn.: Pořadí vítězů bylo určeno podle výher v základní části, jelikož se o 1.-3. místo nehrálo.

pozn2.: Článek vyšel 10.12.2007 také v Českokrumlovském deníku