Kroužek florbalu

 Vznik kroužku

Myšlenka kroužku florbalu se zrodila již ve školním roce 2005/2006, kdy tehdejší prváci poprvé hráli florbal při tělesné výchově. Obliba tohoto sportu rostla, třída si postupně nakoupila vlastní florbalové hole a řeč se stále častěji točila okolo florbalu.

V listopadu minulého roku jsme si našli potřebný 18 letý dozor a šli k paní ředitelce s návrhem, jenž dal vzniknout kroužku a prosbou o vymezení času ve školní tělocvičně. Jelikož nám bylo vyhověno, začali jsme schánět hráče a v dalších týdnech pravidelně hráli a zdokonalovali se, ale stále to byla jen hra, která probíhala při dvouhodinovkách kroužku.

Jelikož zájem o tento sport byl veliký i na konci školního roku, rozhodl jsem se kroužek udržovat i v následujícím školním roce s poněkud pozměnněnou formou.

Průběh v tomto školním roce

Před koncem letních prázdnin jsem opět zažádal o vymezení času v tělocvičně, našel odpovídající dozor a připravoval plány na první společné setkání. Nyní je to již 8. týden, kdy se scházíme v počtu okolo 15 hráčů. Každý hráč má svou vlastní florbalovou hůl, smysl pro fair-play a chuť si zahrát.

Před každou hrou proběhne cca 20 minutový trénink, kde se hráčí naučí správně a přesně přihrávat, zpracovat míček, střílet na bránu a spostu dalších věcí potřebných pro hru. Základ je také částečná znalost pravidel, proto jsou zápasy pískány podle pravidel ČfBU. Hráči mají možnost se na každý zásah, popř. situaci zeptat. (Jsou proškoloni 2 hráči, kteří mají možnost konfrontovat problém také s úplnými pravidly, jenž jsou na každém tréninku)

 Spolupráce našeho kroužku s FBC Český Krumlov

Již od minulého roku několik hráčů, včetně mne, hraje a trénuje s FBC Český Krumlov. Tréninky probíhají ve sportovní hale či v tělocvičně naší školy. Každý hráč, který navštěvuje školní kroužek florbalu, má možnost začít hrát také za FBC Český Krumlov, který hledá hráče pro dorostenecké družstvo.

 Kde se můžeš dozvědět víc

Chceš si zahrát, podívat se, jak tréninky probíhají, či se informovat osobně? Přijď se na nás podívat.

Kdy: Každé úterý od 14:45 do 16:45 
Kde: Tělocvična gymnázia
Mail: houska@gymck.cz, popř. osobně ve třídě č. 64 - II. 

S přáním pěkného dne,
Pavel Houska ml. - vedoucí kroužku
 


Zpět na seznam článků ...

Autor: 3.C | 3454 přečtení | 28. 10. 2006

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS