Výměnný pobyt - Francie 2019

  V pátek 4. října večer jsme se sešli před gymnáziem v Českém Krumlově, abychom se vydali do Chalonu sur Saone. Na místo našeho budoucího pobytu jsme dorazili druhý den dopoledne.

 

Po příjezdu nás čekalo velmi milé přivítání od paní ředitelky tamního lycea. Poté jsme se rozjeli do svých „ náhradních francouzských rodin“, kde nás čekal víkendový program. Pro většinu z nás to byl bowling či lasergame, případně nakupování suvenýrů.

 

V pondělí ráno jsme se sešli u lycea a autobusem jsme vyrazili do Cluny. Zde jsme si prohlédli krásné opatství a město. Po pauze na oběd nás čekala exkurze ve vinařství, kde jsme se dozvěděli vše od pěstování révy, přes její sklizeň až po zpracování a na závěr nás čekala malá degustace místního vína.

 

Cestou z Cluny nás zastavila novinářka z krajského deníku, které paní Kroupová poskytla rozhovor.

 

V úterý jsme navštívili krásné město Lyon, kde jsme měli nejdříve prohlídku s anglickou průvodkyní, pak následovalo Galo-románské-muzeum, a dokonce jsme se projeli lanovkou.                                                          

 

Další den jsme měli společný program krátký, ve městečku Givry jsme vyšplhali na kopec, jemuž dominuje socha Marie, ochránkyně místních vinařů, cestou dolů jsme pak míjeli veřejnou prádelnu ze začátku 19. století.

 

O den později jsme se vydali do Dijonu, prohlédli jsme si město a ochutnali slavnou dijonskou hořčici Fallot. Také jsme navštívili Mulot&PetitJean – továrnu na výrobu perníku- a i tady jsme mohli ochutnat.

 

Náš poslední den pobytu ve Francii jsme prožili v Paříži, kde jsme si prošli město a velká část z nás se vydala na Eiffelovu věž. Večer jsme se v Paříži rozloučili s Francií a odjeli domů.

 

V sobotu odpoledne jsme vyčerpaní, spokojení z výletu a obohaceni o nové poznatky a zážitky dorazili před gymnázium Český Krumlov. Věřím, že každý, kdo výměnný pobyt zažil, může vyprávět o tom, jak jsme se ve Francii měli krásně, a všem, kteří na výměnném pobytu nebyli, jej doporučit.


L. K.

 


 

 

Dojmy dalších účastníků:


„Výměnné pobyty ve Francii jsou úžasné. Již jsem se zúčastnila podruhé a pokaždé procestujeme spoustu měst, objevíme nové zajímavé věci, ochutnáme výborné jídlo a poznáme fajn lidi!“

„Francie byla super, moc jsem si to užil! Noví lidé, nová poznání a zážitky.“

 

„Skvělá hostitelská rodina, poznání nové kultury a procvičení cizího jazyka.“

 

„Pro mě skvělá zkušenost žít ve francouzské rodině. Z celého zájezdu se mi nejvíc líbil právě pobyt u ní.“

 

„Naše již druhá výměna s francouzskou školou v Chalonu proběhla jako minule, což znamená skvěle a bez chyby. Studenti i jejich rodiče byli fajn a výlety jsem si moc užil.“

 

„Byl to krásný výlet. Odvezla jsem si spoustu zážitků (spolu s vínem).“


„Nejlepší byla návštěva Dijonu s ochutnávkou hořčice a perníku.“

„Ve Francii to bylo moc pěkné, viděli jsme spoustu nových míst a dozvěděli se nové věci. Nejvíce se mi líbilo v Lyonu. To město je nádherné.“

 

„…nejvíce se mi asi líbil výhled z Eiffelovky.“


 

Zpět na seznam článků ...

Autor: Kroupová Pavlína | 477 přečtení | 06. 11. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS