Naši studenti diplomaty v Radě bezpečnosti OSN

Studenti naší školy Lucka Králová, Barča Nepivodová a Tomáš Michálek se stali na jeden den diplomaty OSN. Tuto akci pořádala  Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), přední česká nevládní organizace zabývající se vzděláváním a výzkumem v oblasti mezinárodního dění. Pod hlavičkou Pražského studentského summitu se letos na podzim uskutečnila série celodenních vzdělávacích projektů v českých krajích.

 

Akce byla pořádána ve spolupráci s Gymnáziem Česká v Českých Budějovicích, v jehož prostorách se dne 27. září 2019 uskutečnila. Projekt na místě realizovali členové a spolupracovníci Asociace pro mezinárodní otázky, kteří mají zkušenost s neformálním vzděláváním v oblasti mezinárodních vztahů, kritického myšlení a občanské angažovanosti.


Simulace trvala celý den a byla rozdělena na dvě části. Během dopolední části byly žákům interaktivní formou poskytnuty základní informace o výzvách, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Byla představena Organizace spojených národů a její nejdůležitější orgány. Zvláštní důraz byl kladen na seznámení se s činností Rady bezpečnosti OSN a její role při řešení mezinárodních konfliktů. V odpolední části se pak studenti vžili do role diplomatů jednajících v Radě bezpečnosti OSN a řešili konkrétní mezinárodní problém.

 

Na závěr studenti obdrželi certifikát o účasti na projektu a získali zpětnou vazbu o svém výkonu v celodenním programu. Věřím, že to pro ně byla cenná zkušenost a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

 


Zpět na seznam článků ...

Autor: Macas Milan | 480 přečtení | 07. 10. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS