Témata seminárních prací - Fyz / DG

Pokud chcete dělat praktickou seminární práci, která nebude mít 60 a více stran textu, jsou níže uvedená témata to pravé:

 

1) Navrhnutí a vyhodnocení laboratorních úloh systémem PASCO  (Fyz)

žák navrhne několik zajímavých laboratorních úloh, které lze změřit s čidly systému PASCO, které ve škole obsahujeme. Ke každé úloze napíše stručnou teorii, dále návod na sestavení pokusu, nastavení čidel a úlohu následně sám vypracuje a vyhodnotí. Počet úloh bude určen dle složitosti. 

 

2) Experimentální úlohy FO (Fyz)

žák si v archivu fyzikální olympiády vybere několik experimentálních příkladů, které jsou součástí domácího kola. Tyto experimentální úlohy doplní o požadovanou teorii, zařadí do správné fyzikální kapitoly včetně souvislostí a danou úlohu vypracuje a vyhodnotí. Počet úloh bude určen dle složitosti.

 

 3) Konstrukce papírového modelu (DG)

žák si vybere tvarově zajímavou stavbu v okolí. Pokusí se zjistit přesné rozměry a sestrojí model dané budovy. Ke tvorbě využije volně dostupný software či různé demo verze placených programů. Následně vytvoří model také pomocí pravítka bez výpočetní techniky. Výstupem práce bude porovnání tvorby modelu v různých programem, výhody a nevýhody tvorby pomocí výpočetní techniky, rozložený model ve 2D a sestavený model budovy.  

 

4) Pomocí GeoGebry řešit Apolloniovy úlohy (Mat + DG)

  žák pomocí volně dostupného software GeoGebra vypracuje tzv. Apolloniovy úlohy. Každá úloha bude obsahovat rozbor, zápis konstrukce a následně samotnou konstrukci v GeoGebře. 

 

Možné je také přijít s vlastním zajímavým nápadem na seminární práci, přednost však dávám seminárkám, které mají praktickou část či výrazný vlastní přínos.


Zpět na seznam článků ...

Autor: Hejna Tomáš | 498 přečtení | 11. 09. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS