Korespondenční semináře - M/F (aktualizace 8.11.)

Mát zde nový školní rok a sním začíná velké množství korespondenčních soutěžních seminářů z matematiky a fyziky. V článku naleznete přehled dostupných seminářů. Seznam bude postupně aktualizován.

 

Korespondenční soutěžní seminář funguje na velmi jednoduchém principu. Na níže uvedených stránkách se v průběhu školního roku objevuje zadání příkladů. Žáci tyto příklady řeší doma ve svém volném čase a v uvedeném termínu zasílají svá řešení organizátorům soutěže. Soutěže v drtivé většině pořádají vysoké školy a úspěšní řešitelé si na těchto školách dělají dobrou reklamu. 

 

Základní škola:

 

1) Výfuk: http://vyfuk.mff.cuni.cz/ 

 pro základní školy jeden z nejlepších seminářů. V minulosti ho velmi úspěšně řešili Martin Kysela z kvinty či Filip Temiak ze sexty . Seminář je zaměřen na fyzikální úlohy a problémy. Úspěšní řešitelé se dále mohou účastnit víkendových setkání či letních táboru.

 

2) Ko Már: http://komar.math.muni.cz/ 

pro změnu matematický seminář. Letos se otevře již 8. ročník a určitě se máme na co těšit. Během roku se řeší 5. sérií příkladů I zde je možnost účastnit se zajímavého soustředění.

 

3) Pikomat: https://pikomat.mff.cuni.cz/

matematický korespondenční seminář Pikomat, který poskytuje matematicky nadaným a aktivním žákům druhého stupně základních škol a nižších gymnázií možnost dále rozvíjet svůj talent a zájem. Pikomat již od roku 1986 organizují studenti Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy, je tedy jedním z nejstarších matematických korespondenčních seminářů v ČR.  

 

 

Střední škola:

 

1) FYKOS: https://fykos.cz/

 již 33. ročník oblíbené fyzikální soutěže. Obtížnost tohoto semináře je na vysoké úrovni, ale velmi dobře připraví žáky na studium fyziky na vysoké škole. Každý ročník má 6 sérií

 

2) PraSe: https://mks.mff.cuni.cz/commentary/aktualni.php

pražský korespondenční seminář je matematická soutěž, která vzniká pod záštitou  Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze. 

 

3) BRKOS: http://brkos.math.muni.cz/

brněnský korespondenční seminář patří mezi další klasiku v "dálkovém" soutěžení. Brkos je pořádán pod záštitou Ústavu matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty Masarykovy Univerzity

 

 

Stránka bude průběžně aktualizována.

 

 

V případě zájmu či dalších dotazů kontaktujte svého vyučujícího matematiky či fyziky. Bližší informace rád předám také osobně.

 

 

 

 


Zpět na seznam článků ...

Autor: Hejna Tomáš | 851 přečtení | 08. 11. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS