Jugendforum Passau

Setkání bylo pořádáno organizací Euregio a samozřejmě nesměli chybět ani zástupci našeho gymnázia Marie Váchová, Michal Talíř a Matouš Vokatý.

 

Na cestu jsme se vydali již v časných ranních hodinách a na Gymnázium Leopoldinum, kde se fórum konalo, jsme dorazili kolem desáté hodiny. Po příjezdu nás čekalo vzájemné přivítání a přednáška, která nás seznámila s úlohami Euregia v našem přeshraničním regionu. Poté jsme si zahráli hru, jejímž cílem bylo vzájemné seznámení se se všemi zúčastněnými.

 

Po krátké pauze jsme si vyslechli další přednášku, tentokrát na téma přeshraniční spolupráce mezi záchrannými složkami našich obou zemí. Její součástí byl i krátký film, který nám přiblížil jedno vzájemné cvičení záchranářů, hasičů a policistů.

 

Poté jsme společně poobědvali v gymnaziální kantýně a diskutovali o probíraných tématech. Odpolední program se nesl již čistě v režii mladé generace, protože jsme s našimi českými i německými vrstevníky tvořili ve skupinách plakáty, jejichž cílem bylo odpovědět na otázky týkající se našeho Euroregionu. Po jejich dokončení jsme si naše odpovědi navzájem prezentovali.

 

Na mnohém jsme se shodli a celý den provázela přátelská atmosféra. Nakonec nás čekalo společné foto před budovou gymnázia a následný odjezd zpět domů. 

                                                                                Matouš Vokatý, sextaZpět na seznam článků ...

Autor: Šulistová Ilona | 435 přečtení | 12. 06. 2019

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Únor  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS