Exkurze - Liberec (Polytechnika) - Shrnutí

 

 

 

Ve dnech 27.11. - 29.11. proběhl již 2. workshop v rámci projektu -"polytechnika". Naším cílem bylo tentokrát město Liberec. Exkurze se celkem účastnilo 21 žáků z naší školy a dalších 13 z partnerských ZŠ.

 

V úterý jsme navštívili výrobní závod automobilky Škoda v Mladé Boleslavy a s ním spojené muzeum vozidel Škoda. Žáci se seznámili s postupem při výrobě automobilu Škoda Octavia a navštívili lisovnu plechů, které se používají na výrobu karoserií. V muzeu jsme se dozvěděli všechny zajímavé historické souvislosti a celý vývoj vozů Škoda. 

 

 

 

Ve středu ráno jsme měli objednanou "vědeckou" show v iQLandii, kde jsme následně trávili další 3 hodiny. K nahlédnutí a vyzkoušení zde bylo velké množství pokusů a technických udělátek. Podle průzkumu se žákům líbilo nejvíce právě v iQLandii. Při porovnání Techmánie a iQLandie jsme usoudili, že Liberecký vědecký park je na vyšší úrovni a je zajímavější právě pro 2. stupeň základní školy (tím nehaním Techmánii, jde o pouhé srovnání).

 

Po obědě následovala návštěva Technického muzea v Liberci. Komentovaná prohlídka probíhala v hangárech, kde se netopilo a vnitřní teplota byla mírně nad hodnotou 0°C. I přes tyto nepříznivé podmínky šlo o zajímavou prohlídku a přednášku o starých kolech, motorkách, automobilech a tramvajích. Zajímavostí byla velká sbírka amerických aut, která jsou všechna provozuschopná a mají jednoho majitele.

 

Poslední den nás čeká exkurze na letišti Václava Havla. Z Liberce odjíždíme s dostatečným předstihem (exkurzi máme od 11:30 a navigace ukazuje příjezd 10:25) a i přesto dorazíme na exkurzi pozdě. Dopravní situace v Praze je na katastrofální úrovni a na letiště dorážíme ve 12:00. Procházíme kontrolou a vyrážíme na prohlídku letiště. Nejdříve si prohlédneme staré letiště včetně biologické ochrany letiště a policejních vrtulníků. Následuje přesun na nové letiště, kde jsme podrobně seznámeni s každou fází od přistání až k odletu letadla. Prohlédneme si také největší dopravní letadlo na světě Airbus A 380. Exkurzi zakončíme návštěvou požární stanice  letištních hasičů. Zde se například dozvíme, že od vyhlášení poplachu se musejí dostat za 3 minuty na libovolné místo letiště a limit pro výjezd z garáží je 45 sekund.

 

 

Zajímavosti: 

 

Každé město má svůj dopravní problém. Liberec má sice obchvat, ale velice nedostatkové zboží jsou přechody pro chodce.

 

"Neberte si na letiště nože a další zbraně" - docela jasná informace. Nakonec u sebe má při prohlídce naše výprava 3 nože :-) 

 

Ponaučení hlavně pro naše primány? Do otáčejících se dveří(Globus), které jsou pro 3 osoby, se opravdu nevejde 10 pidilidí... 

 

 

Něco málo ze zpětné vazby žáků:

 

 "Za mě nejlepší exkurzí byla prohlídka výrobních závodů Škoda auto. Bylo zajímavé vidět na vlastní oči jak se auta vyrábí. Další, neméně zajímavou, exkurzí byla prohlídka pražského letiště a ukázka záchranného sboru. Celkově si myslím, že se výlet povedl a já si ho užil"

 

"Výlet se mi líbil, jídlo bylo dobré, zjistil jsem mnoho nových informací a podíval se tam, kam bych se asi nikdy nepodíval. Ubytování bylo super, až na telefon (pevnou linku), na kterou nám volali, když jsme chtěli spát."

 

"Tato exkurze byla velmi poučná a užili jsme si na ní spoustu legrace. Také jsem poznala spoustu nových lidí."

 

"Tento výlet jsem si moc užil a jsem rád, že jsme se ho mohl zúčastnit. Líbil se mi také kolektiv, přestože jsme se moc neznali, chovali jsme se k sobě mile. Všechna místa, která jsme navštívili, byla super." 

 

"JO! Tenhle výlet byl dost dobrý a neměl asi ani chybu, kromě té dlouhé cesty. Ubytování bylo dobré a bylo to i zajímavé a vtipné"

 

"Moc se mi to líbilo. Nelíbilo se mi ale to, že jsme strávili málo času na pokojích. V technickém muzeum se opakovalo to co ve škodovce. Na letišti nás nepustili dovnitř strojů, abychom si je prohlédli." 

 

 

Projekt „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367“ je spolufinancován Evropskou unií.

Zpět na seznam článků ...

Autor: Hejna Tomáš | 215 přečtení | 04. 12. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS