Přírodovědné soustředění nižšího gymnázia

projekt2018.jpg, 11kB


Ve dnech 31.10 – 2.11.2018 jsme se vydali na Přírodovědné studijní soustředění, které jsme připravili pro žáky nižšího gymnázia a ZŠ Za Nádražím se zájmem o přírodní vědy (účastníky biologické olympiády, lesnické soutěže, přírodovědného kroužku) v rámci projektu „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367“, který je spolufinancován Evropskou unií.


Cílem soustředění bylo prohloubení zájmu a znalostí z přírodopisu a chemie. Nácvik praktických dovedností (mikroskopování apod.), stmelení kolektivu kroužku, začlenění žáků ze ZŠ, týmová práce, ukázka možností uplatnění v uvedených oborech a další.


V rámci exkurze jsme navštívili:

Envicentrum Vodňany; Krokodýlí Zoo v Protivíně; Techmánii v Plzni; Pivovarské muzeum a Pivovar Prazdroj v Plzni; Envicentrum Proud Horažďovice.

Na všech místech jsme měli připravený zajímavý výukový program. Každý večer jsme uléhali ke spánku v příjemném hotelu a energii jsme doplňovali díky skvělým snídaním, obědům a večeřím, které jsme měli objednané i pro žáky s bezlepkovou dietou. Pochválit také musíme pana řidiče, který nás celou dobu bezpečně převážel a přežil :)

Marcela Paloudová a Jana Kočanová


Očima studentů:

Když jsem se dozvěděla, že mám možnost jet na biologicky zaměřenou exkurzi, byla jsem nadšená a zároveň jsem měla velká očekávání (ta se určitě splnila : D). Nadchlo mě snad úplně všechno. Úplně nejvíce se mi líbil plzeňský pivovar, protože bylo velice zajímavé dostat se přímo do výroby. Celková příjemná a přátelská atmosféra byla úžasná. A to ještě nedošlo na skvělé ubytování a jídlo! Celá exkurze byla velice se velice vydařená a myslím, že jsme si to všichni užili.

A. Mičanová


Výlet byl celý super (včetně jídla).

Nejvíce se mi líbilo v Techmánii a v pivovaru. V Techmánii se mi líbila přednáška o smyslech, byla moc zajímavá, povídali jsme si o chuti a čichu, dokonce jsme si mohli vyrobit i vlastní parfém. Bylo to tam moc hezké a zajímavé.

V pivovaru se mi líbilo, protože bylo moc zajímavé dozvědět se o tom, jak a v čem se vyrábí pivo. Klidně bych si takový výlet zopakovala.

Za účast na výletě moc děkuji.

A. Fošumová


Na výletě se mi nejvíce líbila krokodýlí ZOO v Protivíně. Přišlo mi zajímavé povídání o krokodýlech, aligátorech, hadech, želvách a ještěrech. Na tom všem se mi nejvíce líbilo povídání o kříženci 2 druhu hadů, na jehož jed není protijed. Poté jsme viděli gaviála indického s uraženou půlkou horní čelisti, a jelikož se mu rána zahojila, tak se musí dlouze nadechovat vydechovat pusou což mu dělá velké potíže při plavání a potápění.

CELKOVĚ SE MI VÝLET LÍBIL A TĚŠÍM SE NA DALŠÍ PODOBNÉ VÝLETY.

R.Koritar


fotografieProjekt „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367“ je spolufinancován Evropskou unií.


Zpět na seznam článků ...

Autor: Paloudová Marcela | 244 přečtení | 23. 11. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS