Matematické akce do konce roku - důležité informace!

Milí přátelé kvalitní matematiky,

 

v úterý 27.11. proběhne v učebně 52 Internetová matematická olympiáda. Nominace jednoho týmu je následující: Karolína Kučerová, Martin Mráz, Marek Talíř, Jan Hrubeš, Petr Hrubeš, Bernadeta Maříková, Tomáš Duspiva. Pokud byste neměli zájem se soutěže účastnit, dejte mi urychleně vědět, ať seženeme náhradníky.

 

Je možné zaregistrovat i další týmy. Pokud byste složili sedmičlenný tým středoškoláků, neváhejte mi napsat email (vrba@gymck.cz), ať můžeme tým zaregistrovat. Registrace začíná 13.11. Soutěž spočívá v řešení náročných úloh s možným využitím počítačů a internetu. Úlohy se odevzdávají elektronickou cestou.

 

Matematická olympiáda proběhne 11.12., před školním kolem se zcela jistě sejdeme a ukážeme si řešení domácího kola , které byste měli vypracovat. Nenechte se odradit náročností úloh domácího kola. Pokud si s nimi nevíte rady, spočítejte alespoň návodné úlohy, jsou snazší. Řešení soutěžních úloh si podrobně předvedeme v týdnu před olympiádou. Sledujte webové stránky školy pro bližší informace, včas publikuji článek.

 

A konečně, po roce, opět přichází Matematický maraton. Letošní novinkou je termín ve čtvrtek, nikoliv v pondělí. Půjde o čtvrtek 13.12. (zapište si do deníčků). Pokud se rozhodnete akce zúčastnit, počítejte s tím, že jde o celodenní akci od 8:00 do cca 19:00.

 

Počítám s loňskými účastníky:

 

 Michal Kalista, Petr Hrubeš,  Eva Kopřivová, Fanda Dvořák, Tomáš Velek, Honza Hrubeš, Johanka Žižková, Klára Oklešťková, Martin Mráz, Berny Maříková, Míša Pavlišová, Radovan Růžička, Martin Paráček, Filip Temiak, Karolína Kučerová, Marek Talíř, Tomáš Duspiva, Vojta Pils. (celkem 18 matematiků)

 

Očekávám, že se letos přidají:

 

+ Petr Pučil, Jindra Kordík a Petr Pomije, se kterými jsme loni počítali, ale bohužel se nemohli z rozličných důvodů zúčastnit. 

+ Zájemci z prváku, desítky a kvinty, kteří se loni neúčastnili a Martin Kysela z kvarty

 

Celkový počet účastníků je maximálně 28, čili máme cca 4-5 volných míst. Pokud zde nevidíte své jméno a toužíte se této akce zúčastnit, napište email s žádostí o účast. Kdo dřív přijde, ten dřív mele. A naopak - pokud zde vidíte své jméno a zúčastnit se nechcete, dejte mi vědět, abych s vámi nepočítal a nedržel vám místo.

 

Pokud nevíte, co je Matematický maraton a co obnáší, můžete si projít reportáže ze čtyř posledních ročníků:


2. ročník

3. ročník

4. ročník

5. ročník

 

Matematice zdar, těšíme se na úspěchy v olympiádách a nadšené účastníky maratonu!

 

ZV

 

 

 

 


Zpět na seznam článků ...

Autor: Vrba Zbyněk | 280 přečtení | 07. 11. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS