Ohlédnutí za adaptačním kurzem je PRIMA

Ve dnech 10.9. až 13.9. 2018  jsme si užívali na Zadově prvních momentů v novém kolektivu a přidali jsme pár kilometrů po kopečcích na Šumavě.

V pondělí, krátce po 9:45, jsme zaparkovali před hotelem "Dobrá chata", který byl až do čtvrtka jenom pro naši skupinku jednatřiceti primánů útočištěm. Všude kolem louky a lesy, což byla velká výhoda pro naše úmysly. Po krátkém seznámení s ubytováním většinou ve dvou a čtyřlůžkových pokojích, jsme vyrazili na první lesní dobrodružství. Rozdělení se do skupin a vybudování lesního příbytku pro případné trpaslíky byla docela veselá aktivita, která mohla nastartovat budoucí architektonické cítění našich žáčků. Dopoledne jsme zakončili obědem a po krátkém odpočinku jsme vyrazili směrem  Churáňov - Churáňovský vrch - Zlatá Studna - Na Hřebenovce - horní část sjezdovky lyžařského areálu Kobyla - Dobrá chata. Cestou jsme navštívili meteorologickou stanici, kde jsme vyslechli krátké povídání o počasí a historii stanice. Večery jsme trávili hraním osvědčených seznamovacích her, u dětí se setkaly s velkým ohlasem.

V úterý ráno jsme hned po snídani došli do nedalekého lesa, kde se primáni rozdělili do větších skupin. Úkol, postavit bunkr, do kterého se všichni ukryjete, aniž byste byli vidět, byl docela oříškem. Primáni se nicméně docela ochotně pustili do náročné práce. Výsledkem byly různé typy staveb, které vynikaly především svou časovou nestálostí. Po obědě jsme si naplánovali výlet do 5 km vzdáleného městečka Stachy. Odměnou byl dětem hodinový rozchod, během kterého si mohly zakoupit dobroty. Společně jsme povečeřeli s paní ředitelkou s panem zástupcem, kteří jako tradičně, osladili dětem pobyt ovocnými dorty. Po večeři jsme opět zařadili úkoly a hry. Společně s kolegou Palkovičem jsme následně připravili a doladili noční bojovou hru. O půlnoci jsme probudili všechny spáče a pozvali je na vycházku do světa tmy a hvězd.

Ve středu dopoledne nás čekaly venkovní pohybové hry a po obědě výšlap na Klostermannovu skálu. Cestou primáni objevili oheň v lese, tak se poté podívali i na příjezd posádky hasičů, kteří vše dali do pořádku. Ráno jsme se s hotelem "Dobrá chata" rozloučili a po cestě domů jsme se ještě zastavili v Kašperských Horách, odkud jsme podnikli výlet na místní dominantu - středověký hrad Kašperk.

Primáni byli fajn - doufejme, že jim toto první bližší seznámení do dalších let studia přinese své ovoce!

 

Petr Florián a Jan Palkovič

 
Zpět na seznam článků ...

Autor: Florián Petr | 360 přečtení | 16. 10. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30      
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS