4.S v Muzeu komunismu a České televizi

Studenti českokrumlovského gymnázia se v pondělí 10. 9. 2018 vypravili do Prahy. Cílem exkurze bylo Muzeum komunismu a prohlídka studií České televize. Po deváté hodině jsme zamířili do muzea, kde jsme se měli seznámit se zlomovými okamžiky, všedním životem i krutostí totalitního režimu, který u nás vládl 41 let.


Jakmile jsem vstoupila do výstavních prostor, snesla se na mě atmosféra nesnadné doby před druhou světovou válkou. Jak jsem procházela výstavou, měla jsem pocit, že žiji historii ČSR a padají na mě těžkosti té doby. Setkala jsem se s tatíčkem Masarykem, zažila jsem kruté chvíle s vystěhovanými Němci, potřásla jsem si rukou s Edvardem Benešem, cítila jsem obdiv a zároveň nenávist k velkému zachránci Stalinovi a konečně jsem stála na Václavském náměstí a cinkala jsem klíči. Jsem nesmírně ráda, že jsem mohla nahlédnout do nesnadného života svých rodičů a prarodičů.


Po zážitku z muzea jsme se přemístili do komplexu České televize. Zde na nás čekal postarší, ale přesto čiperný a vtipný pan průvodce Bezděk. Nejdříve nám pověděl něco o historii České televize a poté začala prohlídka interiéru. Navštívili jsme studio, ve kterém skončil přímý přenos pořadu Sama doma, prošli jsme kolem kostymérny, až jsme se dostali do studia, kde právě probíhalo natáčení Kouzelné školky. Měli jsme možnost vidět průběh režisérké, herecké a kameramanské práce a seznámili jsme se s milým a vtipným Michalem. Přes sklady kulis a rekvizit jsme došli na konec naší porohlídky. Tam bylo bohužel již nutné rozloučit se s panem Bezděkem a zamířit k vlaku.


Prohlídka muzea a České televize pro mne byla příjemným zážitkem a přínosem. Jsem vděčná, že jsem dostala možnost rozšířit si své obzory a dozvědět se něco nového.


Josefína Holcová, 4.S

Zpět na seznam článků ...

Autor: Macas Milan | 350 přečtení | 13. 09. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS