Ohlasy studentů na první část projektu "Přemosťujeme hranice - žáci objevují techniku a přírodní vědy v interkulturním kontextu"

 


„Projekt s Němci jsem si užil, nejvíc mě bavily workshopy fyziky a chemie.“ (Kristián Filip) 


„Projekt s Němci jsem si užil, nejvíce odpolední programy, jako výlety do Českých Budějovic či plzeňské Techmanie, a některé workshopy ve škole, zejména fyzikální. Nejzajímavější den byl pro mě čtvrtek, kdy jsme navštívili zámek a věž v Českém Krumlov a poté byli na večeři v restauraci Šatlava.“ (Jonáš Trča)


„Než Němci před školu přijeli, tak jsme byli opravdu nervózní, ale hned po seznámení nervozita opadla a atmosféra se uklidnila. Tento týden jsme toho zažili opravdu hodně, a to přes vyhlídkové věže až po ochutnávku budějovického piva Budvar. Moc jsem si tento týden užila a hodnotím ho jako povedený.“ (Alexandra Tvarohová)


„Kdybych měla vybrat nejlepší den z celého týdne, byl by to nejspíš čtvrtek. Při informatickém workshopu jsme tvořili komiksovou pohádku, odpoledne jsme vyrazili do ulic Českého Krumlova na prohlídku zámku a vyslechli jsme si vyprávění krumlovských pověstí pana Palkoviče. Den končil v restauraci Šatlava, kde jsme měli tolik chodů jídla, že jsme se jen stěží dostali domů. Němci ještě večer balili kufry a chystali se na páteční odjezd.“ ( Lucie Hradecká)


„V pondělí do naší školy přijeli studenti z Gymnázia Untergriesbach. Provedli jsme je po škole a seznámili jsme se. Všichni byli hrozně milí. Odpolední programy se mi líbily, nejvíc asi páteční výlet do Techmanie. Z celého projektu jsem nadšená, už se těším, až se v červnu potkáme v Německu.“ (Tereza Rolníková)


„Ve čtvrtek nás čekal hodně dlouhý den. Začali jsme ráno fyzikálním workshopem, který byl za mě asi nejlepší, potom nás čekala prohlídka zámku a města, workshop s folklórním souborem Jitřenka. Večer se konala společná večeře, kterou jsme si moc užili. I když byl tento týden hodně náročný, tak jsem si ho moc užila a všem bych takové projekty doporučila. Byla to a ještě bude skvělá zkušenost.“ (Lucie Vrbová)
loga2018.png, 108kB

Zpět na seznam článků ...

Autor: Šulistová Ilona | 1026 přečtení | 20. 04. 2018

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Červenec  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31   
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS