Výměnný pobyt ve Francii 2017

Kája a spol hlásí:


VÝMĚNNÝ POBYT VE FRANCII 2017


Třidy, které se učí francouzsky a španělsky, měly možnost vyzkoušet si své konverzační schopnosti při výměnném pobytu s Francouzi.


Vše začalo v Českém Krumlově. Na jaře ubytovávali čeští studenti své francouzské korespondenty. V září se vše obrátilo a my jsme se mohli vydat na týdenní pobyt do Francie.


Chalon sur Saône, francouzské město ležící v burgundském regionu – zde jsme měli své rodiny a domovy, ve kterých jsme bydleli. Někteří z nás zkoušeli delikatesní francouzské pochutiny, někteří trpěli hladem.. Každý den jsme se naštěstí scházeli u našeho autobusu, kde jsme si mohli sdělit plno nových zážitků a poznatků z předchozího večera.


Paní profesorky Březinová a Kroupová pro nás měly připravený skvělý poznávací program, díky kterému jsme každý den mohli ochutnávat krásy Francie.


První dva dny jsme měli program individuálně se svými rodinami.


Třetí den jsme navštívili Cluny, což je malebné historické městečko s benediktinským opatstvím. A město Tournus s překrásným klášterem a opevněním.


Čtvrtý den jsme se jeli podívat do historického špitálu z 15.století v Beaune a poté jsme se přesunuli na prohlídku francouzské výrobny šumivého vína Veuve Ambal zakončenou degustací .


Další den jsme strávili v Chalonu, zkusili jsme, jaké je to být na francouzské vyučovací hodině, utkali jsme se zde v basketbalovém zápase Češi vs. Francouzi a vyzkoušeli jsme zdejší školní jídelnu.


Šestý den jsme pobíhali po Lyonu, což je druhé největší město ve Francii. Prošli jsme pár starých uliček, vylezli na vyhlídku (tam nás překvapil Mont Blanc), navštívili galorománské muzeum s nádherným římským amfiteátrem a domů jsme si odvezli spoustu nových báječných poznatků.


Poslední den jsme se rozloučili se svými francouzskými korespondenty a vydali se na cestu do Paříže. Město, které rozhodně stojí za to vidět. Za ten jeden den jsme stihli obdivovat opravdu spoustu krásných monumentů, jako je Louvre, Eiffelovu věž, Notre Damme, Latinskou čtvrť,Vítězný oblouk a spoustu dalšího…


Když už jsme měli nožky uťapané, sedli jsme na loď a kochali se rozsvícenou Paříží ze Seiny.


Byl to krásný týden strávený se skvělou partou lidí. Poznali jsme plno nových věcí a užili si kopec srandy. Děkujeme paním profesorkám, které tento pobyt zorganizovaly. Takže, jestli se vám někdy naskytne možnost, neváhejte a jeďte! Stojí to rozhodně za to!


K.fotografie


Zpět na seznam článků ...

Autor: Březinová Petra | 1409 přečtení | 06. 11. 2017

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Září  >>
PoÚtStČtSoNe
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30     
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS