O prázdninách zasedli do lavic učitelé


O prázdninách zasedli do lavic učitelé


Přesněji řečeno učitelky - Gymnázium, Český Krumlov již podruhé hostilo ve svých učebnách více než čtyřicet účastnic Letní akademie Spolku germanistů a učitelů němčiny v České republice (SGUN), tentokrát pod názvem „Krumlovská všehochuť“. Na půdě českokrumlovského gymnázia je přivítala ředitelka školy, PaeDr. Hana Bůžková. Během pěti srpnových dnů němčinářky absolvovaly cyklus seminářů a workshopů s tématy od nácviku výslovnosti, osvojování slovní zásoby přes tzv. produktivní dovednosti – tedy mluvení a psaní, využití moderních technologií až po zlepšování vlastní jazykové úrovně při konverzaci s rodilou mluvčí, z kterých si mohly odnést spoustu didaktických a metodických materiálů pro svou praxi, ale i nezapomenutelné zážitky. Kolegyně velmi obdivovaly nejen výhled z terasy ve sborovně, ale i přátelskou atmosféru, kterou vzbuzuje interiér školy, a v neposlední řadě i její technické vybavení.  


Důležitou roli bezpochyby hrála i volba místa konání. Mnohé z účastnic Český Krumlov znaly už z loňska, ale některé ještě neměly možnost poznat město zblízka. Pravda, času v nabitém programu nebylo mnoho, ale kromě noční prohlídky města mohly dámy obdivovat historické centrum z různých úhlů při docházení z místa ubytování do školy a několik kolegyň stihlo absolvovat i prohlídky zámku či vyběhnout na Křížovou horu. Motivací k procházce po městě byla i soutěž – výherkyně se mohly radovat z Český Krumlov Card a flashdisku s motivem města, které věnoval Český Krumlov Tourism.


V roce 300. výročí narození Marie Terezie jsme si nemohly odpustit exkurzi do školního muzea v nedalekém Bad Leonfeldenu. Při historické hodině němčiny jsme si nejen vyzkoušely ukázkové chování žáků, ale naučily jsme se i psát několik písmen švabachem na břidlicové tabulky. Návštěva muzea, kde lze objednat i prohlídky v češtině, i malebného městečka a jeho okolí byla příjemným zpestřením programu.     


Chtěla bych vyjádřit velký dík všem účastnicím, které v horkých letních dnech nelitovaly své dovolené a přijely se do Českého Krumlova vzdělávat. Samozřejmě nezapomínáme s díky ani na lektorky, které se snažily připravit poutavé semináře, obzvlášť na dvě srbské kolegyně, jež podnikly dalekou cestu, aby se s námi podělily o své znalosti a zkušenosti.


Příští rok se letní akademie zase přestěhuje jinam, ale pevně věřím, že se do Českého Krumlova brzy vrátí.


                                                                                              Markéta UrbanováZpět na seznam článků ...

Autor: Urbanová Markéta | 385 přečtení | 01. 09. 2017

Informační e-mailVytisknout článek
Webmail
Office 365
Kalendář
<<  Červen  >>
PoÚtStČtSoNe
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS