Krajské kolo matematické olympiády kategorie B

Naše trio účastníků Martin Mráz, Karolína Kučerová a Honza Hrubeš odjíždělo na krajské kolo "své" kategorie s očekáváním, zda se podaří napodobit úžasný výsledek z kategorie A , kde byla Karolína třetí, Honza 11. a Martin 14.

 

V kategorii B byl letos zadán jeden poměrně snadný příklad, jeden příklad velmi náročný na formulaci řešení a dvě obtížné úlohy - zadání zde (můžete si zkusit vypočítat příklady). Martinovi tentokrát zadání příliš nesedlo a na skvělý výsledek z kategorie A tak nenavázal, ale Honza a Karolína si vedli velmi dobře .

 

Oba získali po šesti bodech za první dvě úlohy. Honza pak přidal ještě 3 body ze zbylých dvou úloh a 15 bodů mu stačilo na 7.-9. místo. Karolína si vedla o trochu lépe a přidala k 12 bodům ještě 6 dalších, což ji vyneslo na 4.-6. místo. Karolíně chyběl jeden bod na třetí a dva body na druhé místo, což velmi zamrzí, protože o dva body přišla numerickou chybou ve čtvrtém příkladu a k vyřešení třetího příkladu chyběl jen kousek.

 

Umístění v první desítce je ale rozhodně výborný výsledek a úspěch a všem třem našim účastníkům patří veliký dík za reprezentaci a předvedené výkony. Především Martin a Karolína měli svou přípravu na soutěž ztíženou několiadenní starostí o francouzské studenty a vstáváním před pátou ráno. Klobouk dolů!

 

Tím letošní rok ohledně matematických olympiád na vyšším gymnáziu končí. Mrzet nás může především krajské kolo kategorie C bez naší účasti. V kategorii A i B dosáhli naši účastníci (zmínění Martin, Karolína, Honza + maturant Matouš Mařík) na krásné výsledky.

 

Těšíme se na účast Martina, Karolíny a Honzy v příštím roce, tentokrát už ale v "královské" kategorii A. Jistě se k naší silné trojici přidají i další.

 

ZV


Zpět na seznam článků ...

Autor: Vrba Zbyněk | 571 přečtení | 09. 05. 2017

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Duben  >>
PoÚtStČtSoNe
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30    
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS