Evropské cesty vedly tentokrát do Pasova


Evropské cesty vedly tentokrát do německého Pasova


 


Už podruhé se studenti Gymnázia Český Krumlov setkali se svými partnery z projektu Comenius


                První setkání proběhlo na podzim v Českém Krumlově, minulý týden se setkali studenti Gymnázia Český Krumlov se svými partnery z italského Rovereta v bavorském Pasově. Během opravdu rozmanitého programu se studenti ze tří zemí  společně toulali po cestách historických, hospodářských a společenských.


                Pondělní program se nesl ve znamení současnosti, dopoledne si všichni prohlédli hostitelské Gymnázium Leopoldinum a zúčastnili se také vyučování, poté si prošli Pasov a odpoledne absolvovali kluci i holky výuku street dance. V úterý vyrazili za historií do Řezna, kde se během komentované prohlídky seznámili s nejdůležitějšími historickými památkami města a se životem ve středověkém městě. Středa byla zorganizovaná v duchu putování po cestách hospodářských i společenských. Dopoledne byl pro studenty připraven interaktivní workshop v kavárně Simon, kde se všichni pokusili vytvořit z marcipánu jeden ze symbolů Pasova, tzv. pasovského Tölpla. V 10 hodin se všichni přesunuli na radnici, kde všech sto studentů přivítal a pozdravil ve velkém radničním sále pan starosta Jürgen Dupper: „Na základě těsné blízkosti k Čechám a toho, že v Bavorsku není žádné město více italské než Pasov, je naprosto logické, že mezi našimi městy a mezi mladými lidmi panují přátelské vztahy, které vedou k touze po bližším poznání a pochopení života v partnerských zemích.“  Každá škola si připravila krátký program, ve kterém představila svoji zemi. „Chtěli jsme dokázat, že rčení Co Čech to muzikant je pravdivé, a tak jsme všichni zazpívali za doprovodu harmoniky nejznámější českou píseň Škoda lásky ve dvou verzích, v české i německé,“ uvedly Veronika Holcová a Anežka Průchová, které také kromě toho společně zahrály i další skladbu Hava na gila. Po vřelém a srdečném přijetí na radnici se čeští a němečtí partneři vydali na exkurzi do Bavorského lesa. Nejprve navštívili stříbrný důl a poté sklárnu Kristall Joska v Bodenmaisu, kde všichni poznali, jak je krásné a zároveň vzrušující vyfoukat si vlastní skleněnou kouli. Čtvrtek dopoledne byl zasvěcen kultuře, čeští studenti si nejprve prohlédli Muzeum moderního umění a pak se zúčastnili výtvarného workshopu, kde si vyzkoušeli práci s malířskými barvami. Po procházce kolem řeky Ilz, jež tvoří stejný meandr jako Vltava v Českém Krumlově, vyrazili Českokrumlovští do Dingolfingu do koncernu BMW. „Bylo nesmírně zajímavé vidět, jak se vyrábí jedno z nejlepších aut na světě,“uvedli studenti kvarty a 2. S. V pátek podnikli Češi svou poslední pasovskou cestu v rámci programu, a sice vyrazili na plavbu po řekách Dunaj a Inn.


 „Jsme sice unavení, ale nikomu se skoro ani nechtělo domů,“tvrdili všichni po návratu před budovu českokrumlovského gymnázia, „už se moc těšíme, až vyrazíme příští rok za evropskými cestami do Paříže a Rovereta.“


fotografie

Zpět na seznam článků ...

Autor: Šulistová Ilona | 1793 přečtení | 03. 04. 2014

Informační e-mailVytisknout článek
Starý email
Office 365
Kalendář
<<  Březen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Redakční systém
Login:
Heslo:

Generováno systémem phpRS