Jihočeský knihomol - Bücherwurm 2021

Autor: Urbanová Markéta <urbanova(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 11. 02. 2021

Zveme všechny němčináře na další ročník soutěže v předčítání německého textu Knihomol - Bücherwurm. Nezáleží na tom, jak dlouho se učíte německy. Podstatná je snaha správně a výrazně německy číst. Soutěž je určena i pro studenty, kteří měli nebo mají možnost komunikovat v němčině i mimo školu (v rodině či při studiu v zahraničí)! Zájemci se mohou hlásit do 22. 2. na e-mailu urbanova@gymck.cz. 

 

Zveme všechny němčináře na další ročník soutěže v předčítání německého textu Knihomol - Bücherwurm. Nezáleží na tom, jak dlouho se učíte německy. Podstatná je snaha správně a výrazně německy číst. Soutěž je určena i pro studenty, kteří měli nebo mají možnost komunikovat v němčině i mimo školu (v rodině či při studiu v zahraničí)!

 

Zájemci se mohou hlásit do 22. 2. na e-mailu urbanova@gymck.cz. 

SOUTĚŽNÍ KATEGORIE

II. nižší gymnázia: žáci primy – kvarty osmiletého gymnázia

III. gymnázia: žáci kvinty – oktávy osmiletého gymnázia a žáci 1. – 4. ročníků gymnázií

V. speciální kategorie pro žáky a studenty z dvojjazyčných rodin a pro ty, kteří pobývali déle než 3 měsíce v nějaké německy mluvící zemi (platí pro všechny typy škol)

VI. “kreativní” kategorie - nechcete “jenom” předčítat, nýbrž raději hrát divadlo, tancovat nebo zpívat? V nové kategorii VI můžete dělat cokoliv sami, nebo v týmu.

Vaše vystoupení ALE

1. musí mít jasný vztah ke knize “ Sommer im Zauberwald ” 2. nesmí trvat déle než 5 minut a 3. musí být v němčině.

 

 Úlohou účastníků soutěže je přečíst krátký úryvek ze zadaného německého textu (max. 5 minut) s pokud možno co nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Zkrátka posluchače co nejvíce zaujmout a vtáhnout je do děje. V případě pokračující distanční výuky bude třeba svůj příspěvek nahrát a poslat nám ho v krátkém videospotu.

Pro všechny vítěze je připravena úžasná odměna. Rovněž plánujeme výlet do oblasti, kde se děj knihy odehrává. Nabízíme rovněž možnost exkurze do pražského Goethe-Institutu, kde budou zúčastnění moci nahlédnout do zákulisí této velké kulturní instituce.