Biologická olympiáda 2019/2020

Autor: Paloudová Marcela <paloudova(at)gymck.cz>, Téma: _Biologie, Vydáno dne: 19. 06. 2020

Celostátní kolo biologické olympiády proběhlo letos netradičně - on-line, a studenti našeho gymnázia v něm uspěli více než uspokojivě.

V neděli 7.6. zasedla k počítačům část studentů, která postoupila ze školního kola biologické olympiády o úroveň výš a poměřila síly s ostatními biologickými nadšenci z celé republiky. Okresní a krajská kola se kvůli koronavirovým omezením nekonala a tak organizátoři soutěže uspořádali alespoň tuto alternativu. Ráda bych teď poděkovala studentům, kteří si našli čas a chuť se do soutěže zaregistrovat a skvěle reprezentovat naši školu. Pročítání výsledkových listin mi udělalo ohromnou radost.

 

V kategorii A se soutěže zúčastnila a skvěle si s ní poradila Stella Špirochová z 5.S, v kategorii B Martin Janouch z 6.O a Anička Mičanová z 3.S, v kategorii C Majda Wipplingerová z 2.S a Jáchym Stehlík z 1.S a v nejmladší kategorii D Kačka Petrášková a Verča Tomášková obě z 2.O.

 

Nádherného výsledku dosáhl Martin Janouch, který se stal nejlepším Jihočechem a celkově osmým v České republice. Kdyby nerozhodoval test, mohl Martin skončit ještě lépe, neboť měl stejný počet bodů jako studenti na šestém a sedmém místě.

Martine: "Klobouk dolů!" 

 

Všem soutěžícím ještě jednou moc děkuji a oceňuji, že je neodradila víkendová počítačová práce navíc, které jsme si za poslední měsíce všichni užili víc než dost. Přeji krásné prázdniny!!

 

Marcela Paloudová