Lyžařský kurz pohledem studentů prvního ročníku

Autor: Voráček Ondřej <voracek(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 30. 01. 2020

Náš lyžařský kurz

Ve dnech 20. -24. 1. se konal školní lyžařský kurz v Alpách. Zúčastnilo se ho kolem 75 studentů... 

 Náš lyžařský kurz

Ve dnech 20. -24. 1. se konal školní lyžařský kurz v Alpách. Zúčastnilo se ho kolem 75 studentů.

Bylo velmi krásné počasí, které žákům Gymnázia v Českém Krumlově zpříjemnilo jejich pobyt. Lyžovalo se celkem ve čtyřech střediscích, spolužáci si nejvíce pochvalovali  - díky krásnému povrchu a pěkným sjezdovkám -  středisko Flachau. Každý večer po večeři si vzali slovo vyučující a informovali o programu příštího dne. Kurzu se zúčastnil i pan doktor Petr, který si připravil přednášku o záchraně člověka s otřesem mozku či s omrzlinami. Naši učitelé chtěli potěšit své unavené studenty trochou hudby, a tak nás poslední večer pánové Voráček, Draslar, Kneifl a Wohlgemuth pozvali na malý koncert. Vzali své nástroje a atmosféra byla na světě. Žáci dodali svůj playlist, zpívali a bavili se. Cílem kurzu bylo nejen zlepšit lyžařskou techniku studentů na svahu, ale vylepšit i jejich dorozumění  se v cizině - anglický a německý jazyk byl potřeba.

„Kdo má možnost jet do Alp, ten by toho měl rozhodně využít,“ říkají studenti, „je to skvělý zážitek.“

Eva Pokorná, I. ročník

 

 Černá sjezdovka, nepřítel, kterého se nevyplatí podcenit

Černá sjezdovka není postrachem jen začínajících lyžařů, ale i lyžařů zkušených, či dokonce profesionálních. Pro každého, kdo okusil sjezd na této prudké sjezdovce, je tento zážitek nezapomenutelným, ať už ji úspěšně pokořil či sjel po zádech.                                                                                                                                                                      

Dobrým příkladem černé sjezdovky je sice krátká, ale záživná sjezdovka v rakouských Alpách, která je zážitkem opravdu na celý život. Na jejím kraji, z kterého shlížíte dolů, do končin nicoty, se vám hlavou horní myšlenky, zda to nevzdat. Ale pokud se rozjedete, není cesty zpět. 80% stoupání a sklon 41° si  vybere svou daň. Podle svých zkušeností mohu doporučit: Je dobré při prvotním odpichu mít hlavu čistou a nevybavovat si smrtelné scénáře, jinak se vám kolena podlomí dříve, než stačíte udělat první oblouk, a vy se svalíte dolů jako lavina.

Ale nemějte strach, i když to na první pohled nevypadá, sjezdovky černé barvy nejsou ničím, co byste si nedokázali na lyžích užít.

Matěj Baštýř, I. ročník