Naši studenti diplomaty v Radě bezpečnosti OSN

Autor: Macas Milan <macas(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 07. 10. 2019Studenti naší školy Lucka Králová, Barča Nepivodová a Tomáš Michálek se stali na jeden den diplomaty OSN. Tuto akci pořádala  Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), přední česká nevládní organizace zabývající se vzděláváním a výzkumem v oblasti mezinárodního dění. Pod hlavičkou Pražského studentského summitu se letos na podzim uskutečnila série celodenních vzdělávacích projektů v českých krajích.

 

Akce byla pořádána ve spolupráci s Gymnáziem Česká v Českých Budějovicích, v jehož prostorách se dne 27. září 2019 uskutečnila. Projekt na místě realizovali členové a spolupracovníci Asociace pro mezinárodní otázky, kteří mají zkušenost s neformálním vzděláváním v oblasti mezinárodních vztahů, kritického myšlení a občanské angažovanosti.


Simulace trvala celý den a byla rozdělena na dvě části. Během dopolední části byly žákům interaktivní formou poskytnuty základní informace o výzvách, se kterými se mezinárodní společenství potýká. Byla představena Organizace spojených národů a její nejdůležitější orgány. Zvláštní důraz byl kladen na seznámení se s činností Rady bezpečnosti OSN a její role při řešení mezinárodních konfliktů. V odpolední části se pak studenti vžili do role diplomatů jednajících v Radě bezpečnosti OSN a řešili konkrétní mezinárodní problém.

 

Na závěr studenti obdrželi certifikát o účasti na projektu a získali zpětnou vazbu o svém výkonu v celodenním programu. Věřím, že to pro ně byla cenná zkušenost a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

 

1910-1m.jpg 1910-2m.jpg 1910-3m.jpg 1910-4m.jpg