Dračí lodě

Autor: Soukupová Martina <soukupova(at)gymck.cz>, Téma: Foto, Vydáno dne: 28. 05. 2019Celý týden jsme sledovali deštivé počasí a doufali, že v pátek 17. 5. 2019 bude na závody Dračích lodí svítit sluníčko. Měli jsme štěstí, počasí nám přálo, a tak závody lodí na Lipně proběhly bez deště.


Každá loď měla zkušeného kormidelníka, který seznámil posádku s lodí, stylem pádlování a pravidly závodu. Každá posádka musela třikrát zdolat měřené úseky na trati dlouhé 200 metrů. Všechny časy se potom sečetly a byl vyhlášen vítěz.


Naše gymnázium reprezentovaly 3 týmy. Dvě velmi zkušené posádky – Turbo Dragons (třída 3.O), Hejna–Army (třída 5.O) a nováčci s názvem Utopenci (třída 1.S).


Třída Hejna–Army startovala letos poprvé v kategorii B. Měla jsem trochu obavy, aby obhájili loňskou stříbrnou medaili. Soupeřili totiž s družstvem Trhačů, kteří byli oproti nim vyšší a těžší. Přesto druhé místo obhájili i letos a patří jim velká gratulace.


Přes velkou konkurenci 13 týmů v kategorii A vybojovali zaslouženě Turbo Dragons první místo. Je třeba ocenit jejich velké úsilí a souhru celého týmu.


Tým Utopenci se soutěže zúčastnil letos poprvé. Umístil se na 8. místě, ale zklamaní jsme určitě nebyli. Jejich velká snaha se projevila ve zlepšení času mezi první a poslední jízdou. Příští rok už využijeme zkušenosti z letošní soutěže a třeba nás také bude čekat vítězství!


fotografie