Pěkné úspěchy v krajském kole matematické olympiády B,C

Autor: Vrba Zbyněk <vrba(at)gymck.cz>, Téma: _Matematika, Vydáno dne: 02. 05. 2019

Naši mladí matematici vybojovali v krajském kole několik zajímavých umístění.

Krajské kolo se konalo 2.4. v Českých Budějovicích. Výsledky byly nicméně zveřejněny až o měsíc později. Jak si vedli naši reprezentanti?

 

V kategorii B, které se zúčastnilo 51 řešitelů, měla naše škola tři úspěšné řešitele: Filip Štěpánek obsadil 14. místo, Kristýna Ratajová 8. místo a Petr Pomije 7. místo. Vojta Pils a Eva Kopřivová skončili mimo pořadí úspěšných řešitelů.

 

Kategorie C (39 řešitelů) dopadla pro naši školu ještě lépe. Jakub Kalista, Tomáš Kupčák a Filip Temiak skončili mimo úspěšné řešitele mezi 20. a 30. místem, ale velikou radost nám udělal Martin Kysela, který, ač teprve kvartán, dosáhl na 10. místo a jeho výborný výsledek tak znamená zajímavý příslib na příští rok. Škoda, že Martin ztratil body na snazších prvních dvou příkladech, protože ze třetí a čtvrté úlohy měl dohromady 11 bodů, což bylo nejvíce ze všech soutěžících. Nejlepšího umístění dosáhl z našich studentů František Dvořák, který vystoupal až na čtvrté místo za tři naprosto správně vyřešené příklady. Je škoda, že třetí příklad Fanda neodevzdal, ale i tak se jedná o skvělý výsledek.

 

 Celá výsledková listina ZDE , kategorie B , kategorie C .

 

Všem zúčastněným děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

 

ZV