Přednáška - kriminalistické obory PČR

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Projekt Polytechnika, Vydáno dne: 11. 03. 2019

V úterý 2.4. se od 12:20 na naší škole v rámci projektu IKAP - podpora polytechnického vzdělávání uskuteční zajímavá přednáška na téma forenzní a kriminalistické obory PČR. Více informací naleznete v článku. EDIT: Konec přednášky je plánován na 14:00 (15:00 byl chybný údaj)

V úterý 2. 4. se od 12:20 na naší škole v rámci projektu IKAP - podpora polytechnického vzdělávání uskuteční zajímavá přednáška na téma forenzní a kriminalistické obory PČR. Přednáška bude probíhat v přednáškovém sále. Konec přednášky je plánován na cca 14:00.

 

Zájemci o přednášku z řad studentů se do 22. 3. mohou hlásit na adrese hejna@gymck.cz či osobně u Mgr. Tomáš Hejny. Přihlášením získá student tu výhodu, že na oběd bude moci využít část 5. hodiny. Kapacita sálu je omezena na 70 žáků. Hlásit se mohou studenti od tercie (1.S) a to včetně. Nepřihlášeným studentům nemusí být umožněn odchod z 6. a 7. vyučovací hodiny a uvolnění na přednášku.

 

 

Obsah přednášky:

 

V rámci přednášky budou představeny obory jako je trasologie, mechanoskopie, metalografie, daktyloskopie, metalografie či forenzní biologie. Každý z těchto oborů představí odborník z řad PČR, který každodenně zkoumá stopy a důkazy potřebné pro vyšetření kriminálních případů. Určitě všichni znáte slavné seriálové postavy, např. Abigail (NCIS), které v kriminalistické laboratoři zjistí o pachateli až nemožné údaje. Je to takto i ve skutečnosti? Opravdu na vše stačí jeden člověk a pár přístrojů? Jaká je náplň jednotlivých kriminalistických oborů? To vše a o mnoho více se dozvíte právě na naší plánované přednášce 2. 4. 2019 od 12:20 v přednáškovém sále.

 

 

Pro koho je přednáška určena? 

 

Pro všechny studenty od tercie (1.S) a to včetně. Jde o zajímavou příležitost pro studenty, kteří plánují studovat práva, kteří se chtějí hlásit ke kriminální policii (zjistit co musí vystudovat, aby mohli pracovat v laboratořích PČR) či pro studenty zajímající se o  praktické využit technických vědomostí ze školních lavic. V první řadě je přednáška určena žákům, kteří si pouze chtějí rozšířit obzor a získat nové všeobecné vědomosti. Přednáška bude určitě zajímavá také pro všechny fanoušky kriminálních seriálů, kde se setkávají s různými pojmy a úplně jim nerozumí. 

 

 

Projekt „Implementace Krajského akčního plánu Jihočeského kraje I“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_034/0008367“ je spolufinancován Evropskou unií.