Konverzační soutěž v AJ - kategorie II.B

Autor: Zahradník Petr <zahradnik(at)gymck.cz>, Téma: _Anglický jazyk, Vydáno dne: 13. 02. 2019

V úterý 12.února 2019 v době od 8:00 do přibližně 11:00hod proběhlo v učebně č.33 školní a okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro kategorii II.B pro žáky tercie, kvarty, 1.S a 2.S.

V úterý 12. února 2019 v době od 8:00 do přibližně 11:00 hod proběhlo v učebně č. 33 školní a okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro kategorii II.B pro žáky tercie, kvarty, 1.S a 2.S.

Milým překvapením byla bohatá účast celkem 24 žáků, z nichž bylo po poslechové části vybráno 13 finalistů, kteří pokračovali druhou částí sestávající z promluvy na zvolené téma a tvořivé práci s obrázky.

Vítězem soutěže se stal skvělý Matěj Hartinger, kterého následuje pěkný výkon Víta Housky a třetí Evy Vajnerové. Čtvrté místo vybojovala svým precizním projevem Barbora Kneiflová a prestižní pětici uzavírá Daniel Popel.

Vítěz postupuje do krajského kola.

Všem žákům srdečně děkuji za účast i přes oběť zameškané výuky v jiných předmětech. Neúspěšné studenty bych chtěl podpořit v jejich další práci za výtečnou angličtinou a třeba i v úsilí za lepší umístění v příští konverzační soutěži v anglickém jazyce.

Za přípravu podkladů pro poslechovou a ústní část patří poděkování kolegům P. Zahradníkovi a M. Janovské. Za asistenci u ústní části děkuji také kolegyni V. Šnokhousové.