Fyzika - důležité informace pro třídy 1. ročník, 5.O a 7.O

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Fyzika, Vydáno dne: 17. 01. 2019

Studenti tříd 1. ročník, 5.O a 7.O naleznou v článku důležité informace ohledně plánovaných písemných prací, laboratorního cvičení a dobrovolného domácího úkolu z fyziky.

Pro všechny 

Společná informace pro studenty všech tří tříd se týká dobrovolného domácího úkolu. Klasifikace se uzavírá ve čtvrtek 24.1., abych měl čas příklady ještě projít a opravit, je nutné doručení do úterý do 23:59. Úkoly odevzdané po tomto termínu budou započítány do druhého pololetí. Jak však úkoly odevzdávat, když nejsme ve škole? (Zatím nevíme, jaký bude průběh příštího týdne). Zde nabízím 3 možnosti:

 

1) Napsat úkol normálně na papír a naskenovat. Následně zaslat na emailovou adresu hejna@gymck.cz 

 

2) Většina má chytrý telefon, tak stačí příklad vypracovat a vyfotografovat. Následně fotografii zaslat na email hejna@gymck.cz či na facebook do zprávy.  

 

       3) Vypracovat a napsat úkol rovnou na počítači. Zde však  s ohledem na množství matematických formulací nedoporučuji word ale doporučuji využít jazyk LaTEX (ZDE naleznete online prostředí, kde následně vygenerujete pdf).

 

1. ročník

- Vzhledem k ředitelskému volnu dochází k přesunu laboratorní práce na čtvrtek 24.1. Organizace je stejná, tedy jedna skupina 0. vyučovací hodinu a druhá skupina 6. vyučovací hodinu. Vzhledem ke změně termínu nebude již známka započítána do prvního pololetí.

 

- Písemná práce plánovaná na pátek 18.1. bude sepsána první hodinu fyziky, která se uskuteční. S největší pravděpodobností středa 23.1. Pokud bude tento termín dodržen, bude známka započítána do 1. pololetí.

 

 

5.O (kvinta)

- plánovaná písemná práce na úterý 22.1. bude sepsána buď v řádném domluveném termínu a nebo v případě trvajícího kalamitního stavu bude sepsána první hodinu fyziky, která bude následovat.  V písemné práci naleznete příklady a teorii na 3.NZ,  zákon zachování hybnosti a odporové síly. Veškerou potřebnou teorii naleznete v sešitě. K příkladům vám poslouží sbírka "Lepil" a využít můžete i tyto podklady: Realisticky.cz (konkrétně kapitoly: 208, 209, 210, 211, 212, 213, 217, 218 a 219)

 

 

 

7.O (septima) 

  - domluvená písemná práce na čtvrtek 17.1. se přesouvá na další hodinu fyziky, která bude následovat. S největší pravděpodobností úterý 22.1.

 

- možná jsem v hodině podal špatnou informaci o termínu odevzdání úkolu (asi jsem omylem řekl příští pátek). Úkol potřebuji do úterý 22.1., viz. výše.

 

V případě dotazů využijte emailovou adresu hejna@gymck.cz

 

Předejte, prosím tyto informace svým spolužákům, děkuji.

 

Tomáš Hejna