Krásný úspěch v Internetové matematické olympiádě

Autor: Vrba Zbyněk <vrba(at)gymck.cz>, Téma: _Matematika, Vydáno dne: 03. 12. 2018

Náš tým vybojoval 15. místo v ČR a druhé v rámci kraje!


Mladí matematici z Českého Krumlova se opět postarali o výborný výsledek.

 

Ideálním způsobem se s Internetovou matematickou olympiádou rozloučila šestice maturantů Jan Hrubeš, Karolína Kučerová, Martin Mráz, Marek Talíř, Berny Maříková, Petr Hrubeš. Septimán Tomáš Duspiva se jistě zúčastní i příští rok, ale bude jediným pamětníkem letošního úspěšného tažení. Ve výsledkové listině jsou stejně jako loni v Náboji před naším týmem prakticky jen specializovaná gymnázia z velkých měst.

 

Jedná se o první z letošních soutěží a hned se podařilo získat nejlepší umístění za 5 let, kdy se soutěže účastníme. Je vidět, že výše zmínění studenti letošních maturitních tříd + septimy jsou v matematice dlouhodobě vynikající a můžeme se těšit na jejich účast v matematické olympiádě (školní kolo již příští týden) a také v Náboji, který se koná na jaře. Doufejme, že se i s těmito soutěžemi maturanti rozloučí podobně úspěšně.

 

Kompletní výsledkovou listinu naleznete ZDE. Celkově náš tým skončil na 22. místě, protože ve srovnání jsou i slovenské školy.

 

Děkujeme všem sedmi statečným účastníkům za vynikající výsledek a reprezentaci školy. Za rok se pokusíme opět podobně uspět s týmem, který už bude ale ze šesti sedmin jiný.

 

ZV