Obří jazykové pexeso

Autor: Urbanová Markéta <urbanova(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 27. 06. 2018

Český národní rekord je zdolán. Přes 40 studentů němčiny z 8. - 10. ročníku naší školy se podílelo na pokoření rekordu ve výrobě obřího jazykového pexesa! Konečný počet dvojic je 12 496, tedy o 1164 víc než při minulém pokusu!Český národní rekord je zdolán. Konečný počet dvojic je 12 496,

a to znamená pokoření rekordu a vytvoření nového. 


Jednalo se o celorepublikovou akci, do které mohl se svými kartičkami přispět opravdu kdokoliv. Cílem akce, která probíhala pod dohledem Agentury Dobrý den Pelhřimov, bylo vytvořit nový národní rekord v počtu kartiček pexesa. A to se povedlo!!!

Po ukončení akce by z kartiček měla být vytvořena webová aplikace, ve které si budete moci zahrát pexeso, kde bude třeba právě  kartička některého z našich studentů.  Webová aplikace rozdělí jednotlivé kartičky dle jazyků a témat a vy si pak můžete zvolit, které téma budete chtít zrovna hrát, např. dopravní prostředky – kde se zobrazí všechny dopravní prostředky, které byly nakresleny v daném cizím jazyce, např. v německém. :-)

Akce Obří jazykové pexeso, kterou pořádala jazyková škola Contexta, probíhala pod záštitou starosty města Litoměřice, Mgr. Ladislavem Chlupáčem. Partnerem akce bylo nakladatelství Klett, s.r.o.