Fyzikální olympiáda ZŠ - dvě medaile

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Fyzika, Vydáno dne: 09. 04. 2018

4. dubna se na naší škole uskutečnilo okresní kolo fyzikální olympiády kategorie F (8. třídy) a kategorie E (9. třídy). V těchto kategoriích jsme měli svá želízka v ohni...

4. dubna se na naší škole uskutečnilo okresní kolo fyzikální olympiády kategorie F (8. třídy) a kategorie E (9. třídy). 

 

V kategorii F, tedy kategorie pro žáky 8. třídy a paralelních ročníků gymnázia, byl velkým favoritem Martin Kysela z tercie. Tento velmi nadaný student se pravidelně umisťuje na stupních vítězů v republikové korespondenční fyzikální soutěži Výfuk a okresní kolo olympiády nemělo být problémem. Martin předpoklad potvrdil a se ziskem 37 bodů ze 40 možných vyhrál okresní kolo. Bohužel ani ve fyzice (stejně jako v matematice) nemá tato kategorie již další, tedy krajské kolo.

 

V kategorii 9. tříd byl naším největším favoritem Filip Temiak, který stejně jako Martin řeší korespondenční soutěž Výfuk a účastní se velkého množství fyzikálních a technických aktivit ať už v rámci školy či ve svém volném čase. Filip předvedl velmi kvalitní výkon, ale bohužel na vítěze ztratil 1,5 bodu a obsadil tak krásné 2. místo v okrese. Uvidíme, zda dostane pozvánku do krajského kola.

 

Klukům děkuji za vzornou reprezentaci a přeji mnoho dalších soutěžních úspěchů