Studentské hlášení z pralesa

Autor: Březinová Petra <brezinova(at)gymck.cz>, Téma: Zprávy, Vydáno dne: 09. 02. 2018

Francouzština a biologie v angličtině na Žofíně

fotografie

Francouzštinářský pobyt v Novohradských horách

I letos jako každý rok jsme se jednoho krásného zasněženého dne vydali do pralesa. Počasí nám přálo, tudíž jsme volný čas trávili venku, kde jsme nezaháleli a rozvíjeli naší kreativitu. Část francouzštinářské skupiny přiměla Jeana-Lucka, aby nám pomohl postavit sněhuláka. Duchapřítomně využil situace a hustil do nás slovní zásobu k anatomii lidského těla. Ostatní zvolili variantu „nahážu sníh na kopici, něco z toho vyleze“ a před lesovnou se objevily sněhové židle a další vynálezy, se kterými se setkáte snad jenom v pohádce Ledové království.


To by bylo k času strávenému v poledních pauzách. Naše poslání, kvůli kterému na Žofín jezdíme, bylo letos obzvláště naplněno. Naučili a zopakovali jsme užitečné gramatické fígle, s rodilým mluvčím zahodili veškerý stud a ostych konverzovat, čehož si ceníme asi nejvíc. Jak jsme se asi všichni shodli, letos byla organizace a výukový plán opět vystřižen ideálně a nabyli jsme dojmu, že to byl nejpovedenější jazykový pobyt za celou naši éru.


Aplikovali jsme metodu: člověk má být mentálně a fyzicky vyrovnaný a pro francouzské úkoly jsme běhali do lesa. Citáty z Malého prince jsme ztvárnili tancem, aby nám lépe utkvěly v paměti. Jóga nás zklidnila a mentálně připravila na učení…


Nemůžeme opomenout náklonnost, ochotu personálu a skvělé jídlo. Je radost účastnit se akcí, jako je tato. Tímto bychom Vám rádi poděkovali za to, jak si nás hýčkáte.


Francouzštináři 7.O


Jak jsme na Žofíně zkoumali zákoutí lidského mozku v angličtině

Pohoda, smysluplný program, výborné jídlo a krásná příroda. Tato slova nejlépe vystihují náš čtyřdenní pobyt v Žofínském pralese. Když jsme v pondělí 22. 1. dorazili na místo, hned jsme se vrhli na biologii v anglickém jazyce!


Během pobytu jsme se dozvěděli mnoho nových informací nejen o lidském těle. Vedli jsme řadu diskuzí týkajících se zajímavých témat, jako například plánování volného času a vývoje morálky.


Měli jsme možnost si vyzkoušet výrazový tanec, stavbu quinzee či orientování se v mapách během nočních i denních bojovek.


Tato akce patří mezi nejlepší akce na našem gymnáziu a my jsme vděční, že jsme mohli být její součástí.


Agáta Bodláková, Aneta Coolbergenová


Po poměrně vzrušujícím příjezdu na Žofín v pondělí večer jsem byl další ráno probuzen v době, kdy už ze snídaně mnoho nezbývalo. Přesto jsem se úspěšně najedl a brzy poté jsme se přemístili do učebny, kde jsme začali probírat nervovou soustavu (ta už s námi ostatně zůstala až do konce). Došlo i na jiná témata a také na prezentace od spolužáků, později dokonce na filosofickou diskusi. Tu nebylo v angličtině tak úplně jednoduché vést, přestože jsem se postupně zlepšoval. (Vrcholu jsem dosáhl u soukromé partičky pokeru, ale to asi bylo pocitem vítězství.)


Kromě toho jsme viděli i velkou část krásné žofínské krajiny. Naše skupina se ztratila už při první bojovce, ale naštěstí jsme se (všichni až na jednoho) shodli, kdo za to může. Tak jednoduché už to nebylo u bojovky druhé, kde veškerou vinu za naši „zkratku“ musím vzít na sebe. I když je fakt, že mě pořád někdo rušil…


Po návratu z tohoto (pro mou skupiny poněkud kratšího) výletu jsme už museli odjíždět. Do auta jsem ale nasedal s pocitem, že složitým pochodům ve svém mozku rozumím trochu lépe.


Jan Hrubeš


Paní Šnokhousová, chtěla jsem poděkovat Vám, paní Březinové a paní Kroupové. Tu akci jsem si neskutečně užila, byl to ten nejlepší výlet, co jsem na gymplu zažila. Takhle skvěle naplánovat program a vyvážit výuku (která mi dala asi tak třikrát víc, než kdybych seděla ve škole) se zábavou je prostě krása. Ať jde o místo, ubytování, jídlo, saunu, složení party, tancování, bojovky, nebo o samotný program, bylo to prostě dokonalý. Byla tam neskutečná pohoda a skvělá nálada. Doufám, že i pro Vás to bylo tak fajn jako pro nás. Je dobře, že na gymplu někdo dělá pro studenty právě takovéhle akce.


Iva Jedličková