Kdopak by se lyží bál - Filip Štěpánek

Autor: Nová Ilona <nova(at)gymck.cz>, Téma: Zprávy, Vydáno dne: 07. 02. 2018fotografie


22. až 27. ledna se konal lyžařský kurz 1.ročníku v Tauplitzu.


Primárním účelem kurzu bylo seznámit žáky s technikou lyžování. Kurz stejně tak dobře posloužil k posílení třídních vztahů.


Ubytováni jsme byli v českém hotelu, který stál přímo u svahu.


Překvapila nás vysoká úroveň sjezdovek a hotelu. Na pokojích jsme byli po 3 až po 5. A přestože byl denní program pevně daný, měli jsme pocit svobody.


Snídaně byla v 8 hodin. V 10 hodin už jsme byli na svahu a s hodinovou přestávkou na oběd jsme lyžovali až do 16 hodin. Po návratu na hotel na nás čekal zahřátý pokoj a střídmá večeře, následována společenskými akcemi. Většinou šlo o deskové hry, zpěv nebo přednášky o historii lyžování. Společnost nám dělali páni profesoři a ostatní hosté hotelu.


Každým dalším dnem byl vidět pokrok ve stylu lyžování. Bolest a zranění nám připomínala naše chyby. V pátek už všichni cítili, že se blíží konec, a přestože si většina lidí tajně přála prodloužení kurzu, nestalo se, a tak jsme se pokusili užít si poslední den. Ten se naštěstí obešel bez vážnějších pádů a zranění. Jenom s těžkým srdcem jsme Tauplitz opouštěli. V pořádku jsme se vrátili 27.ledna v 7 hodin večer.


A tak skončil náš lyžařský kurz. Pro všechny to byl čas, který mohli strávit se svou třídou, dopilovat styl lyžování a oslavit úspěšný konec prvního pololetí.