Maraton psaní dopisů 2017

Autor: Šnokhousová Václava <snokhous(at)gymck.cz>, Téma: _Anglický jazyk, Vydáno dne: 02. 01. 2018Druhý ročník akce Maraton psaní dopisů – Write for Rights probíhal v týdnu od 11. do 15. prosince. V loňském roce se touto akcí podařilo zlepšit situaci peruánské farmářky Máximy.  Ministr spravedlnosti po doručení 150 000 dopisů potvrdil, že dohlédne na její ochranu před útlakem a zastrašováním ze strany těžařů s okolních dolů. Více k případu najdete zde.


Letos Amnesty International zaměřila pozornost pisatelů na 6 případů:Nejvíce studenty oslovil právě případ z Madagaskaru. Ministru spravedlnosti i stíhanému aktivistovi poslali 34 dopisů. Velkou pozornost věnovali také zabíjení mladých chudých mužů na Jamajce, osudu čadského aktivisty a pronásledování čínské právničky. Celkově napsali 87 dopisů, více než třetinu z nich také opatřili známkou.


Na prvním místě děkuji všem studentům, kteří sepsali oficiální výzvy prezidentům, premiérům či ministrům, nebo dopisy solidarity pronásledovaným a jejich rodinám.


Dále bych chtěla poděkovat kolegům angličtinářům a francouzštinářům, kteří k tomu studenty ve svých hodinách motivovali. Jmenovitě a v abecedním pořadí jsou to Petra Březinová, Diana Dvořáková, Monika Janovská, Pavlína Kroupová, Markéta Novotná, Geert van Overloop a Standa Soukup.


Václava Šnokhousová1801m.jpg