4.O na hokejovém zápase

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 04. 12. 2017

Ve středu 29. 11. vyrazili žáci kvarty do Českých Budějovic na hokejové utkání ČEZ MOTOR České Budějovice

Akce "školy fandí Motoru" zavítala i na naši školu a do Českých Budějovic odjela fandit třída 4.O. Přes původní komplikace a neshody ohledně termínu jsme 29. 11. vyrazili do Českých Budějovic. Protože byl sraz v 16:45 před zimním stadionem, mohla některá děvčata trávit odpoledne v nákupních centrech jihočeské metropole. Milá je také účast naší bývalé studentky a spolužačky Viol Válkové.

 

Konečně nastává čas zápasu, před stadionem se hromadí fanoušci. Dostáváme lístky a odebíráme se na místa v sektoru B5. Na ledě vrcholí rozbruslení hráčů ČEZ MOTOR České Budějovice a hostů z Litoměřic. Ještě před začátkem utkání si oprášíme pravidla hokeje, například:

 

Kolik hráčů je na hřišti?

Kdo jsou ti pruhovaný pánové, co se jim tam pletou?

Proč se někdy jede z pruhovaných hlásí a všichni hrají dále?

Co je to zakázané uvolnění? 

 

Atmosféra v hale není zrovna bouřlivá a tak je největší atrakcí prvního poločasu naše vystoupení s transparentem, kdy všech 5 500 párů očí sleduje náš sektor... Domácí hráči utkání nakonec zvládnou dotáhnout do vítězného konce a nám nehrozí ujetí autobusu. Po utkání jdeme na ledovou plochu, kde se vyfotografujeme s domácím hráčem Vlastou Dostálkem.