Bobřík informatiky 2017/2018

Autor: Draslar Petr <draslar(at)gymck.cz>, Téma: _IVT, Vydáno dne: 22. 11. 2017

I letos jsme soutěžili a i letos úspěšně!Jak už je na naší škole tradicí, zúčastnili jsme se i letos celostátní informatické soutěže a v konkurenci 74518 soutěžících ze všech koutů republiky jsme se opět neztratili. V této soutěži žáci řeší na počítači test, ve kterém jsou důležité nejen vědomosti, ale také pohotové a někdy i velmi netradiční nápady a myšlenky.


Všem účastníkům děkuji za maximální nasazení v soutěži a blahopřeji všem úspěšným řešitelům. Těch je ovšem tolik, že by se všichni do tohoto článku nevešli, ale několik jedinců musím pochválit jmenovitě:  především je to František Dvořák z 4.O, který dosáhl plného počtu 240 bodů a tím vybojoval ve své kategorii 1. místo v celé ČR.


V nejstarší kategorii se pořádá 1.2.2018 klání 30 nejlepších soutěžících v každém kraji a  i letos s naší účastí. Do této třicítky se probojovali Michal Dolanský, Jan Hrubeš a Daniel Pivoňka. Velká gratulace a držím palce do Českých Budějovic.


Pochválit musím ještě Davida Berana a Elišku Kladívkovou, kteří se do krajského kola nedostali jen "o fous" a jsou tak oficiálními krajskými náhradníky.