Matematické soutěže se rozjíždějí

Autor: Vrba Zbyněk <vrba(at)gymck.cz>, Téma: _Matematika, Vydáno dne: 06. 11. 2017

V následujícm článku naleznete informace ke třem nejočekávanějším matematickým událostem podzimu a zimy - Internetové matematické olympiádě, školnímu kolu matematické olympiády kategorie A a Matematickému maratonu.


Vážení milovníci matematiky,

 

stejně jako každý listopad je i ten letošní zakončen Internetovou matematickou olympiádou . Ta proběhne poslední listopadové úterý (28.11.) v učebně 52 od 8:45 do 11:20. Počítám především se studenty dvou nejvyšších ročníků, neboť se jedná o velmi náročnou soutěž. Máme sice informace od organizátorů, že ubrali na obtížnosti, ale stále je cílovou skupinou především septima a oktáva. Pokud máte zájem se soutěže zúčastnit, napište mi co nejdříve (do neděle 12.11.) email na adresu vrba@gymck.cz s předmětem "IMO", ať můžeme určit kapitány a zaregistrovat týmy.

 

Matematická olympiáda kategorie A má naplánované školní kolo na den 12.12. Snažte se vyřešit alespoň některé úlohy domácího kola. Letos se zdá poměrně obtížné, nenechte se vylekat, školní kolo bývá podstatně snazší. Mezi snazší patří úloha 3, úloha 1a a úloha 5. Před školním kolem MO určitě proběhne společná příprava, na které společně projdeme typické úlohy kategorie A v posledních několika letech a ukážeme si základy toho, jak zapisovat řešení úloh v MO. Stejná příprava proběhne i před školním kolem kategorií B a C, které proběhne dne 30.1. Termíny jednotlivých příprav oznámím pomocí samostatného článku v následujících několika dnech.

 

Před Vánoci opět proběhne tradiční Matematický maraton (reportáže z předchozích ročníků naleznete zde , zde , zde a zde ). Kapacita je tradičně 32 účastníků. Počítám předběžně s loňskými účastníky + samozřejmě doplníme z kvinty, 10. třídy, prváku a kvarty. Případní zájemci, kteří s námi maraton ještě neabsolvovali, mohou psát na vrba@gymck.cz s předmětem "Maraton".

 

 Matematice zdar,

 

ZV