Matematicko-technický kroužek

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 04. 09. 2017

I v letošním školním roce nabízíme všem žákům nižšího gymnázia matematicko-technický kroužek. Obsah kroužku naleznete v článku. Poprvé se sejdeme...

Již 4. školní rok nabízíme všem studentům nižšího gymnázia matematicko-technický kroužek.

 

Obsah kroužku se od minulého ročníku výrazně změní. Nebudeme se věnovat pouze matematice a příkladům, ale zaměříme se více na techniku a aplikaci matematiky a fyziky v každodenním životě. Budeme rozebírat různé elektrospotřebiče, učit se na jakém principu pracují, žáci si vyzkoušejí práci s nářadím a budou samostatně řešit různé problémy.

 

Kroužek je určen všem zájemcům o matematiku, fyziku či techniku, ale také všem žákům, kteří chtějí středeční odpoledně trávit aktivně a dozvědět se mnoho novým informací. V rámci kroužku bude probíhat příprava na matematické a fyzikální soutěže.

 

Chcete se dozvědět jak vypadá rozebraná rychlovarná konvice? Víte co je příklepová vrtačka  a jak vypadají její "vnitřnosti"? Chcete v dobrém kolektivu počítat zajímavé matematické úlohy? Ale to hlavní, chcete si užít legraci na půdě školy a dozvědět se mnoho a mnoho zajímavých informací?

 

Pokud ano, tak si zapiště do kalendáře termín středa 6.9. ve 14:00 v učebně číslo 46. Zde se dozvíte více informací a zjistíte, že jste udělali správné rozhodnutí.

 

Pokud váháte zda na kroužek přijít, tak si určitě tuto střed odpoledne udělejte chvilku čas. Po první hodině se můžete rozhodnout, zda budete kroužek navštěvovat i další týdny. Za vyzkoušení nic nedáte ;-) .