V okresním kole biologické olympiády kategorie C naši studenti obsadili všechny stupně vítězů

Autor: Paloudová Marcela <paloudova(at)gymck.cz>, Téma: _Biologie, Vydáno dne: 25. 04. 2017

Úspěchy jsme zaznamenali i v dalších kategoriích…Ve čtvrtek 20.4.2017 se konalo okresní kolo biologické olympiády kategorie C. Naši studenti zabodovali takovou měrou, že s přehledem obsadili 1., 2., i 3. místo. Martin Janouch z 3.O, který se umístil na zlaté příčce, měl dle slov hlavní organizátorky historicky největší počet bodů z testu. Skvěle zvládl i ostatní disciplíny – poznávačku rostlin, hub, živočichů a hornin; laboratorní úkol. Za pochvalu stojí i jeho precizně vypracovaný vstupní úkol.

Na druhém místě se umístila Kristýna Ratajová z 2.S a na třetím místě její spolužačka Eva Kopřivová. Obě studentky měly výborně vypracované vstupní úkoly a svorně nejlepší poznávačku ze všech soutěžících.

O týden dříve proběhlo okresní kolo kategorie D, kde nás výborně reprezentoval Vítek Hakr z 2.O. Obsadil bronzovou příčku.

Všichni jmenovaní studenti postupují do krajských kol!

Poděkovat chci i studentům (Michal Kalista, Václav Landa, Karel Jindra a Roman Lebeda), kteří mají za sebou krajská kola kategorií A a B. Nedosáhli sice na medaile, ale umístili se na pěkných místech uprostřed soutěžního pole.

Marcela Paloudová