Sekunda si zalyžovala na šumavském Hochfichtu.

Autor: Kneifl Roman <kneifl(at)gymck.cz>, Téma: _Tělesná výchova, Vydáno dne: 27. 02. 2017

Všechny druhy horského počasí zažili(nejen) sekundáni na svém lyžařském kurzu.Pondělní mlha a vítr vystřídalo deštivé úterý a bohužel i velmi deštivá středa. Sebelepší výbava nezajistila sucho v trenýrkách a tak jsme po obědové pauze většinou konstatovali totální promočení a na odpolední jízdy se vydávali jen nejotužilejší jedinci, popř. zoufalci, kterým již bylo všechno jedno :-). V tyto dny bylo jasné heslo dne - přežít a v rámci možností si zalyžovat na díky počasí liduprázdných sjezdovkách. Odpolední program se vždy odehrával ve znamení sušení a relaxace.

Čtvrtek se ukázal jako velmi slunečný den, ve kterém se sjezdovky naplnily davy nedočkavých lyžařů, pod jejichž lyžemi se v odpoledních hodinách valily proudy vody z tajících svahů. Nicméně jsme i udatně prohřáli kosti a těšili se na pátek.

Po nočním vichru, který pokácel řadu šumavských  jehličnanů, nás v pátek přivítal notně zledovatělý areál. Počasí se sice umoudřilo, pista byla ale pro lyžaře velmi záludná a až v odpoledních hodinách trochu povolila a umožnila bezpečnější jízdu i méně hranícím jezdcům. V pátek jsme také viděli nejvíce zasahovat horskou službu a kanadské sáně se plnily potlučenými lyžaři. 

Děkuji všem sekundánům za to, že respektovali v rámci svých možností instrukce všech učitelů, díky čemuž jsme nemuseli odečítat ztráty. Překvapila nás jen jedna viróza a jedno bolavé koleno, což při počtu 31 účastníků je velmi slušný výsledek.

Děkuji kolegům Petrovi Draslarovi a Ondrovi Voráčkovi za pomoc a trpělivost, panu MUDr. Hausdorfovi za léčení a pěknou přednášku.

Na závěr jsme se společně domluvili, že ve kvartě dáme lyžařské repete, tentokrát ale na kopcích s výrazně vyšší nadmořskou výškou :-)).

Skol.

Roman Kneifl, třídní učitel sekundy


fotografie