Bobřík informatiky 2016/2017

Autor: Draslar Petr <draslar(at)gymck.cz>, Téma: _IVT, Vydáno dne: 24. 11. 2016

Pro naše žáky se stalo již tradicí pokusit se na podzim ulovit si svého Bobříka informatiky. I letos jsme se zúčastnili lovu a opět s vynikajícími výsledky. Všem soutěžícím děkuji za snahu při řešení nejednoduchého testu a těm úspěšným patří moje velká gratulace.

Každý soutěžící si podle svého osobního soutěžního kódu může vyhledat své výsledky jako je počet bodů, správné řešení jednotlivých úloh, ale také srovnání s celostátními výsledky ze všech škol. A letos bylo více než 71 000 soutěžících ve všech kategoriích.

V této kvantitativně silné konkurenci bych chtěl pogratulovat především Matouši Maříkovi z oktávy, který postupuje do krajského kola s nejvyšším počtem bodů v Jihočeském kraji, v celostátním měřítku je to 9. místo (třetí nejlepší bodový zisk). V únoru uvidíme, zda své vynikající umístění obhájí v přímém souboji 30 nejlepších řešitelů kraje, či ho o jeho krajské prvenství některý soupeř připraví. A může to být klidně někdo z dalších postupujících z naší školy a jimi jsou Štěpán Ježek, Tomáš Machač a Mirek Smeke. I jim velká gratulace za úspěšné řešení školního kola.

Na závěr už jen dva výsledky z nižších kategorii: Viola Válková a Tereza Rolníková (obě tercie) se ve své kategorii (více než 15 000 soutěžících) umístily mezi dvěma procenty nejlepších řešitelů. A to je velmi nadějné pro budoucí ročníky soutěže.