Viva Anežka Paloudová

Autor: Šulistová Ilona <sulistova(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 03. 06. 2016

Fantastický úspěch na divoké vodě zaznamenala studentka sexty Anežka Paloudová. Na MS v Bosně vybojovala v seniorském závodě zlato a stala se tak v pouhých sedmnácti letech nejrychlejší ženou v klasickém dlouhém závodu.Když píšu tento text, mám slzy v očích. Ani ne tak proto, že Anežka zvítězila, upřímně řečeno, od samého počátku vidím, jak je nesmírně šikovná, obětavá a cílevědomá, jak nic neošidí a jak všechno obětuje svému snu, takže mě její úspěch nijak výrazně nepřekvapil, dřív nebo později musel tak jako tak přijít.

 

To, co mi vehnalo slzy do očí, byla jedna obyčejná domácí slohová práce. Před několika minutami jsem otevřela mail a vyskočila z něj na mě charakteristika Máchova Viléma. Dnes, po včerejším triumfu a mezi dnešními tréninky před dalším závodem, si dala Anežka práci s tím, aby odevzdala včas domácí úkol. Termín odevzdání v jejím případě nikterak nehořel, stačilo, aby mi ho dala, až se vrátí. Vždycky byla vzorná a nikdy nehřešila na to, že přijela pozdě ze závodů, a nemohla se tudíž učit nebo napsat úkol. Teď mi ale úplně vyrazila dech.

 

Anežko, nevím, kam ještě toužíš dosáhnout a co budeš chtít v životě ještě dělat, ale ty budeš úspěšná vždy a všude. Jsi totiž naprosto úžasná a já se ti nesmírně obdivuji.

 

http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/333284-cesti-vodaci-maji-z-ms-v-klasickem-sjezdu-kompletni-sbirku-medaili/