Veletrh Pražských veřejných vysokých škol a veletrh Gaudeamus

Autor: Šulistová Ilona <sulistova(at)gymck.cz>, Téma: Výchovné poradenství, Vydáno dne: 07. 01. 2016

V lednu se v Praze konají dva největší veletrhy pomaturitního vzdělávání: veletrh Pražských veřejných škol a Evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus Praha 2016. Veletrh Pražských veřejných vysokých škol, který poprvé organizuje společně osm největších pražských univerzit pod záštitami svých rektorů, se koná ve čtvrtek 14. 1. 2016 od 9 do 16:30 hodin, veletrh Gaudeamus Praha 2016 proběhne 26. - 27. 1. 2016 na výstavišti PVA Expo Praha - Letňany.

  Na webové adrese prazske-verejne-vysoke-skoly.cz najdete informace o programu veletrhu. Na programu veletrhu Pražských veřejných škol jsou nejen prezentace o univerzitách formou stánků, ale i spousta přednášek jednotlivých fakult či oborů ČZU, ČVUT, UK, VŠE, VŠCHT a uměleckých škol AMU, AVU a UMPRUM. Vstup pro studenty a jejich doprovod je samozřejmě zdarma. Veletrh hostí Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE), jejíž poloha v centru města nabízí snadnou dostupnost vlakem, autobusem a městskou hromadnou dopravou.

Na webové adrese www.gaudeamus.cz se studenti mohou zaregistrovat před návštěvou veletrhu a získat tak 20% slevu na vstupné a další výhody. Organizátoři předpokládají účast více než 180 vystavovatelů z celé České republiky i zahraničí.