Mezinárodní lesnická soutěž YPEF na naší škole

Autor: Paloudová Marcela <paloudova(at)gymck.cz>, Téma: _Biologie, Vydáno dne: 05. 03. 2015

Jezevec, sika, daněk, kotrč, dřípatka......

V úterý 3. března proběhlo na naší škole místní kolo druhého ročníku Mezinárodní lesnické soutěže pro děti základních a středních škol YPEF. Zkratka soutěže YPEF se překládá jako: „Mladí lidé v evropských lesích“ a dokládá, že se skutečně jedná o soutěž mezi školáky. Na gymnáziu v Českém Krumlově se utkaly tříčlenné týmy ze základních škol Za Nádražím, TGM, Plešivec, Křemže a čtyři týmy gymnaziální. Celkem přijalo účast 14 družstev.

 

Úkoly do soutěže připravili zaměstnanci Lesní správy Český Krumlov, státního podniku Lesy ČR, s.p. a skládaly se z dvaceti testových otázek věnovaných problematice lesa a lesnictví doplněných o  náročnou poznávačku rostlin, hub a živočichů. Nejlépe si s úkoly poradilo nejmladší gymnaziální družstvo ve složení: Pavla Mikešová, Maruška Olšanová a Janička Skoková, které postupuje do regionálního kola. To se uskuteční 25. března v Písku.

 

Na stupně vítězů se probojovalo také družstvo ze ZŠ Za Nádražím ve složení: Lucie Ungermanová, Michal Brom a Petr Pomije, které skončilo druhé. Bronzové družstvo ve složení: Vašek Landa, Martin Mráz a Vašek Tham, navštěvuje naše gymnázium.

 

Marcela Paloudová

 

 

Mezinárodní lesnická soutěž YPEF - 03.03.2015
- přidáno 13 fotografií.