Prima v Plzni

Autor: Hejna Tomáš <hejna(at)gymck.cz>, Téma: _Projekt Inovace, Vydáno dne: 16. 12. 2014

V pondělí 15.12.2014 navštívila prima Techmánii a trhy v Plzni.Sraz byl ráno v 8:15 před školou. Jediný, kdo přišel pozdě, byl pan třídní. Toho však omlouvá, že jako jediný věděl o pozdním příjezdu autobusu. Druhý učitelský doprovod samozřejmě dorazil včas :D . Po několikahodinové cestě do Plzně, při průměrné rychlosti 15 m/s, jsme přijeli do Techmánie.

 

Studenti dostali pracovní listy a 2 hodiny času. Hledali například jak daleko skáče blecha, kolika průmyslovými odvětvími se zabývala firma Škoda v roce 1975 nebo co jsou to obnovitelné zdroje energie.

 

Přesně v pravé poledne začala přednáška spojená s pokusy s názvem "Nad zvukem". Této přednášky se účastnila celá skupina kromě 4 dívek. Anička, Bára, Natálka a Sára si místo zajímavé přednášky hrály v dřevěném hradu určeném pro děti ve věku 3-8 let ;-)

 

Po vyzkoušení všech pokusů a svačině jsme vyrazili na trhy. Nakoupili jsme vánoční dárky a dali si trdelník, vafle a jahody v čokoládě. Bojovka přišla teprve na zpáteční cestě, kdy se vedení výpravy a směřování zpět na autobus ujali dobrovolně za pomoci mapy Rafael a Kristián. I přes rozpačitost na jedné křižovatce jsme však autobus nakonec našli.

 

 

fotografie