Jeden svět ve čtvrtek

Autor: Šnokhousová Václava <snokhous(at)gymck.cz>, Téma: Aktuality, Vydáno dne: 16. 03. 2011

Ve čtvrtek přinášíme v Městském divadle od 17:30 film Krev v mobilech a od 20:00 český film Pozemšťané, koho budete volit? Po filmu následuje debata s Jiřím Kubalíkem z o.s. Inventura.

Čtvrtek 17.3.2011

            17:30   Krev v mobilech (Frank Piasecki Poulen, Dánsko, Kongo, 82 min.)

                        Napadlo vás někdy, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? Bez vzácných minerálů, jejichž drtivá většina pochází z ilegálních dolů v Kongu, by se totiž váš mobil neobešel. Dánský režisér své pátrání začíná na Světovém mobilním kongresu v Barceloně a  vypraví se též na místo činu, do jednoho z největších dolů v konžské Bisie. Dětská práce, prostituce nezletilých dívek a smrt zavalením jsou zde každodenní realitou.

 

            20:00   Pozemšťané, koho budete volit? (Linda Jablonská, ČR, 40 min.)

                        „Paroubku, koho budeš volit?“, volá na dnes již bývalého předsedu ČSSD na mítinku strany v Litoměřicích Aleš Koudela. Spolu s dalšími muži a ženami patří do tvůrčí skupiny občanského sdružení Inventura, které se zabývá podporou a prezentací umělecké a publicistické tvorby lidí s mentálním handicapem. Režisérka Linda Jablonská s nimi natočila dokument, který mapuje veřejný prostor před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2010.

                        Host: Jiří Kubalík, o.s. Inventura